Jak wybrać stoły z krzesłami do salonu w stylu boho?

Styl boho z chwili na chwilę zyskuje coraz większe rzesze fanów. Boho ujmuje przede wszystkim naturalnością, bogactwem barw oraz potrafi wprowadzić wiele radości do wnętrza. Miłośnicy stylu coraz częściej podkreślają, że został on stworzony z myślą o nowoczesnym salonie. Jak więc umeblować taki salon, jakich elementów nie może zabraknąć i czym kierować się przy wyborze poszczególnych mebli. Rozważmy to na przykładzie stołów oraz krzeseł.

Jakie stoły z krzesłami w stylu boho dodadzą szyku i elegancji? Na to pytanie będziemy mogli sobie odpowiedzieć, kiedy poznamy nieco jego charakterystykę, sprawdzimy materiały, z jakich powinny być wykonane poszczególne elementy oraz prześwietlimy dodatki, które będą mogły podkreślić wyjątkowość twojego wnętrza.

Styl boho – charakterystyka

Styl boho inspirowany jest ruchami hipisowskimi, artystyczną bohemą i na pierwszy rzut oka, nic w nim do siebie nie pasuje – to jednak jest dość złudne. Styl boho wyróżnia się bogactwem kolorów oraz pozwala na łączenie ze sobą dowolnych form. W kwestii mebli należy jednak mieć na uwadze, że styl boho doskonale dopasowuje się do drewnianych form o jak najbardziej naturalnym wyglądzie.

Materiały, z którym powinien być wykonany stół i krzesła w stylu boho

Idąc tropem naturalności, stół i krzesła w stylu boho powinny być wykonane z drewna. Można jednak poeksperymentować z rodzajem siedzisk i oparć w krzesłach. Kolorowe, patchworkowe wzory to całkiem niezłe rozwiązanie. Dodatkowo, dobrze sprawdzają się również wszelkie etniczne motywy – szczególnie nawiązujące do żywiołowych kolorów natury.

Dodatki, jakich nie może zabraknąć – designerski salon w stylu boho

W designerskim salonie w stylu boho zdecydowanie nie może zabraknąć oryginalnych dodatków. Kolorowy obrus bądź bieżnik to absolutna konieczność, jeśli mówimy o dekoracji stołu. Co więcej, można pozwolić sobie na wazony oraz inne elementy, które będą dobrze wyglądały w centrum stołu – bogactwo kolorów szczególnie jest tutaj w cenie.

You may also like...