Najlepszy materiał do budowy tarasu

Gdy myślimy o konstrukcji tarasu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zastanawiamy się nad tym, z czego wykonać taras i w jaki sposób urządzić go tak, żeby był przestronny, prezentował się atrakcyjnie i elegancko. Bardzo ważna jest również wielkość naszego tarasu oraz materiały, z których wykonamy taras naszych marzeń. Bardzo popularnym materiałem używanym do budowy i konstrukcji tarasu są drewniane deski. Drewno ma wiele zalet: nie nagrzewa się, jest przyjemne w dotyku, jest również tanie i bardzo dobrze wygląda. Świetnie będzie komponowało się z naturalnymi elementami wyposażenia i kompletami mebli. Drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów używanych do wykończenia tarasu. Ile kosztuje budowa tarasu? Jaki jest tarasy drewniane cennik?

Jakie drewno możemy wybrać

W ofercie znajdziemy deski tarasowe z drewna krajowego oraz z drewna egzotycznego. Drewno krajowe charakteryzuje się ogromną różnorodnością kolorów i niższymi cenami. Różne są także rodzaje drewna – każdy z nich ma inne możliwości zastosowania i właściwości. Drewno egzotyczne jest bardziej trwałe, wygląda niezwykle elegancko. Wykonany z niego taras będzie prezentował się elegancko, stylowo i niebanalnie. Deski z drewna egzotycznego nie wymagają również regularnej impregnacji.

Koszty wykonania tarasu

Koszt wykonania tarasu zależy od wielu czynników, przede wszystkim materiałów użytych do jego wykonania, powierzchni tarasu, kształtu oraz technologii budowy. Najmniej zapłacimy za budowę prostego tarasu drewnianego lub kompozytowego opierającego się na kształcie kwadratu lub prostokąta. Jeżeli marzy nam się taras o innych kształtach, jego wykonanie będzie droższe. Koszt zależy od desek użytych do budowy tarasu: deski sosnowe lub świerkowe będą kosztować 50 zł za m2. Deski modrzewiowe (modrzew europejski) to koszt od 80 zł za m2. Modrzew syberyjski jest jeszcze droższy i kosztuje od 120 do 150 zł za m2. Deski dębowe będą kosztować od 90 do 120 zł za m2. Deski z drewna egzotycznego są jeszcze droższe i mogą kosztować od 220 do nawet 350 zł za m2.
Deski to niejedyne materiały, których będziemy potrzebować.
Jaki będzie zatem łączny koszt wykonania tarasu? Musimy liczyć się z wydatkiem 200-250 zł za m2 tarasu. Podana cena nie uwzględnia jednak kosztów robocizny.
Uwzględniając również koszty robocizny, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 200-430 zł za m2.

 

You may also like...