Maty i podkładki, czyli ogromne ułatwienie na placu budowy

Często bywa tak, że prace budowlane realizowane są w niekorzystnych warunkach. Kontakt z wilgocią oraz intensywne opady deszczu zdecydowanie nie sprzyjają pracom na otwartym terenie. Wydajność maszyn budowlanych w takich warunkach znacznie spada. Dotyczy to przede wszystkim dźwigów oraz koparek. Ich przemieszczanie się może być wówczas znacznie utrudnione ze względu na wilgotny i grząski grunt. Zwłaszcza w przypadku, gdy maszyna posiada gumowe koła, pokonanie takiego terenu może być wręcz niemożliwe. Aby ułatwić pracę w tak trudnych warunkach warto zaopatrzyć się w specjalne maty lub podkładki. Jakie są ich funkcje? Na co zwracać uwagę przy wyborze tego typu akcesoriów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Maty i podkładki, czyli ogromne ułatwienie podczas prac budowlanych

Idealnym rozwiązaniem w przypadku niekorzystnych warunków na terenie budowy jest zastosowanie specjalnych mat lub podkładów. Produkty tego rodzaju umożliwiają bezproblemową realizację prac budowlanych na niestabilnej powierzchni (będącej wynikiem na przykład długotrwałych opadów deszczu). Dzięki temu nie tylko wpływają one na znaczny wzrost sprawności działań na budowie, ale również i zwiększają poziom bezpieczeństwa pracowników.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele wariantów tych akcesoriów budowlanych. W przypadku podkładów pod dźwigi wyróżnia się między innymi produkty z wpustem lub z gniazdem. Ponadto produkty te występują w różnych wersjach wymiarowych, dzięki czemu można je odpowiednio dobrać do każdej maszyny.

Jak wybrać najlepsze maty i podkładki?

Maty oraz podkładki produkowane są zazwyczaj z surowców wtórnych. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji produkty te nie nasiąkają wodą, co jest szczególnie istotne ze względu na warunki, w których są zazwyczaj wykorzystywane. Ich sprzedaż poprzedzona jest przeprowadzeniem licznych testów, które mają na celu potwierdzenie ich funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Jednym z takich testów jest przeprowadzenie badań spektroskopowych materiału oraz próba nacisku przy użyciu sworznia. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie wysokiej trwałości produktów z jednoczesnym zachowaniem ich elastyczności. Są więc one praktycznie niezniszczalne. Stanowi to gwarancję tego, iż produkt ten nie ulegnie złamaniu pod wpływem ciężaru maszyny. Szukając najlepszych mat lub podkładów należy więc przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy interesujące nas akcesoria posiadają oznakowanie CE, które zapewnia o bezpieczeństwie ich użytkowania.

 

You may also like...