Obróbka stali – obróbka CNC w Warszawie

Gospodarka stoi przemysłem. Mimo że ekonomiści przekonują o tym od lat, sytuacja wcale nie zmienia się na lepsze. Brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby zarabiać, pracując w tej części rynku. Niestety, dopóki nie uda nam się tego osiągnąć, możemy zapomnieć o dużych zwyżkach płac we wszystkich sektorach, zarówno tym państwowym, jak i typowo prywatnym.

 
Wzmocnienie przemysłu jest zadaniem trudnym i bardzo pracochłonnym, co nie znaczy, że niewykonalnym. Potrzeba tylko lat stabilnej polityki. Niepotrzebne są nawet dotacje, wystarczy, że damy pracodawcom wolną rękę i oni sami zadbają o to, aby powstawały nowe miejsca pracy. Co więcej, znacznej poprawie ulegnie polskie szkolnictwo, które zamiast wypuszczać na rynek magistrów bez przyszłości, będzie kształcił inżynierów, którzy specjalizować będą się w takich dziedzinach jak obróbka stali. Mimo że wydaje się to być łatwe, ponieważ dominuje aktualnie obróbka CNC, wcale tak nie jest.
Zamiast jednak rozprawiać o trudności tego zajęcia, trzeba wiedzieć, że politechniki w takich miastach jak Warszawa czy Poznań, już teraz zaczynają proces kształcenia przyszłych inżynierów.

You may also like...