Gdzie można kupić płytę OSB?

Płyty OSB to bardzo popularne materiały konstrukcyjne, które bez problemu kupimy w większości sklepów z materiałami do wykończenia wnętrz oraz w sklepach budowlanych. Płyty te wykorzystywane są przede wszystkich w tych branżach, dlatego są łatwo dostępne. Znajdziemy je na stanie największych sieciowych marketów oraz w mniejszych sklepach. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się zakupy online, a takie płyty proponowane są również przez sklepy typu e-commerce, na przykład w centrum.meble.pl.

Zakupy online są bardzo wygodne. Możemy dokonać zakupów z poziomu telefonu lub komputera w domowym zaciszu i w ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu na dojeździe do sklepu oraz transporcie płyt, które mają swoje gabaryty. W związku z tym z tej opcji coraz chętniej korzystają zarówno indywidualni kupujący oraz firmy, które na co dzień działają w takich branżach jak budownictwo, wykończenie wnętrz, meblarska lub nawet dekoratorska. W każdej z nich z powodzeniem możemy wykorzystywać płyty OSB w wielu pracach.

Z czego powstają płyty OSB?

Płyty OSB to drewnopochodne materiały, które w aż 90 procentach powstają właśnie z drewna. Nie jest to lity materiał, a głównym budulcem takich płyt są wióry drewniane. Płyty najczęściej powstają z trzech płyt kompozytowych, w których wióry ułożone są w innych kierunkach. Taka konstrukcja sprawia, że całość lepiej ze sobą współgra oraz rosną jej właściwości w codziennym wykorzystaniu. Płyty kompozytowe poddawane są procesowi prasowania z wykorzystaniem wysokiej temperatury i ciśnienia. Oczywiście w produkcji niezbędne jest również spoiwo, którym w tym w przypadku najczęściej jest żywica syntetyczna.

Tak powstałe płyty OSB cechują się trwałością oraz dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu sprawdzą się zarówno jako podkład do domowej podłogi lub materiał na domek na drzewie dla dziecka. Właściwości izolacyjne termiczne oraz akustyczne, to dodatkowy atut tych płyt. Kolejnym oczywiście będzie cena, ponieważ materiały te są tańsze niż klasyczne deski, a stosunek ich ceny do jakości jest naprawde korzystny. Dzięki temu spotkamy je na każdej budowie lub podczas każdego remontu. Ich wykorzystywanie po prostu się opłaca oraz z łatwością kupimy je w większości branżowych sklepów.

You may also like...