TOP 5 niezbędnych narzędzi dla profesjonalnych operatorów obrabiarek

Profesjonalni operatorzy obrabiarek zdają sobie sprawę, że narzędzia, których używają, mają ogromne znaczenie dla efektywności i jakości ich pracy. W tym artykule przedstawiamy pięć niezbędnych narzędzi, które powinny znajdować się w na wyposażeniu pracownika zajmującego się obróbką. Koniecznie się z nimi zapoznaj i upewnij się, że masz je w swoim warsztacie!

Frez prosty do drewna i metalu

Istnieje wiele różnych rodzajów specjalistycznych ostrzy do frezowania, ale frez prosty to podstawowe narzędzie, które musi znaleźć się na wyposażeniu każdego operatora obrabiarki. 

Frez prosty do drewna i metalu umożliwia precyzyjne frezowanie płaskich powierzchni, rowków, wpustów i innych detali. Jego wszechstronność sprawia, że stosuje się go w bardzo wielu branżach. 

Co istotne, frez prosty do drewna czy metalu to narzędzie występujące w różnych rozmiarach, średnicach i geometriach. Dzięki temu bardzo łatwo dostosować go do aktualnie wykonywanego projektu. Równocześnie w porównaniu do bardziej specjalistycznych modeli ostrzy frezujących, jest stosunkowo tani. 

Wiertło do zgrzewów i nie tylko

Wiercenie to jedna z popularniejszych metod obróbki skrawaniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o zgrzewy. Te są stosowane w wielu znaczących branżach, takich jak motoryzacja czy przemysł stoczniowy. 

Właśnie z tego powodu każdy operator obrabiarki powinien mieć pod ręką wiertło do zgrzewów. To narzędzie, które umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych nawiertów w zgrzewanych elementach, dzięki czemu ich połączenie jest mocne i trwałe.

Profesjonalne wiertło do zgrzewów jest bardzo wytrzymałe, dzięki użyciu zaawansowanych stopów takich jak HSS czy węglik spiekany. Jest łatwo dostępne i można zakupić je w zróżnicowanych rozmiarach, co zapewnia jeszcze dokładniejsze efekty pracy. 

Profesjonalne płytki do toczenia 

Kolejne narzędzia do obróbki skrawaniem, które koniecznie musi mieć każdy operator, to płytki tokarskie. Są to akcesoria stosowane podczas toczenia, do usuwania nadmiaru materiału i kształtowania detali. 

Płytki tokarskie to bardzo wszechstronne produkty, które występują w wielu rozmiarach i kształtach. Bez problemu można dopasować je do specyfikacji każdego projektu, a także rodzaju obrabianego materiału. 

Płytki tokarskie to narzędzia do obróbki skrawaniem, które są bardzo ekonomiczne. Są też proste w wymianie, na czym zyskuje szybkość pracy. 

Precyzyjne narzędzia pomiarowe

Podczas wykonywania pracy na obrabiarce nie można zapominać o monitorowaniu postępów i kontroli jakości. Z tego powodu warto zainwestować nie tylko w narzędzia do obróbki skrawaniem, ale także akcesoria pomiarowe. 

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu operatora? Warto zainwestować w produkty takie jak suwmiarka, mikrometr czy kątownik. Ich jakość jest bardzo istotna, dlatego warto zakupić je w sklepie specjalistycznym takim jak skrawanie24

Akcesoria pomiarowe pozwalają też na wykrywanie wszelkich problemów związanych z odchyleniami od norm. Dzięki temu można stosunkowo łatwo uniknąć nieprawidłowości, co przekłada się na minimalizację odrzutów i ograniczenie kosztów. 

Gwintowniki maszynowe i narzynki 

Gwintowniki, jak wskazuje sama nazwa, to narzędzia do obróbki skrawaniem, które pozwalają na tworzenie gwintów w otworach. Są przystosowane do pracy w systemie metrycznym i calowym. Wykorzystuje się je w bardzo wielu branżach, więc na pewno będą często używane i warto mieć je pod ręką. 

Jeżeli wiesz już, jakie wyposażenie powinien mieć pod ręką każdy operator obrabiarki, nie czekaj ani chwili dłużej, sprawdź pełną ofertę sklepu internetowego skrawanie24. Zakupisz tam najlepsze narzędzia do obróbki skrawaniem!

You may also like...