Stół i krzesła na taras – postaw na udany wypoczynek

Stół i krzesła to zestaw mebli, który idealnie sprawdzi się na każdym tarasie. Posiadanie tej dodatkowej przestrzeni w naszym domu daje nam bardzo dużo możliwości aranżacyjnych, w tym możliwość stworzenia dedykowanej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Stół i krzesła na taras powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Ponadto powinny być również bardzo wygodne, dzięki czemu wypoczynek na świeżym powietrzu, podczas rodzinnego obiadu lub grilla, będzie naprawdę udany.

Wybór określonej stylistyki mebli powinien być determinowany tym, w jakim stylu wykończony mamy salon oraz jak chcemy zaadaptować nasz taras. Jednym z wariantów mogą być proste stoły wykonane z metalu, wokół których możemy umieścić klasyczne krzesła metalowe lub krzesła wykonane z tworzywa sztucznego. Materiały te są bardzo wytrzymałe na działania wilgoci, promieni słonecznych oraz mrozu, więc będą proste w pielęgnacji. Najczęściej takie zestawy cechują się prostymi kształtami bez zbędnych dekoracji. Na krzesłach możemy umieścić dodatkowe poduszki, które zwiększą komfort ich użytkowania.

Jakie jeszcze zestawy sprawdzą się na tarasie?

Alternatywą do tworzyw sztucznych oraz metalu może być drewno. Tarasowe meble wykonane z drewna są przede wszystkim bardzo solidne oraz eleganckie, dlatego to wybór dla osób, które cenią sobie prestiż i naturalne materiały. Meble te będa droższe w samym zakupie oraz trudniejsze w pielęgnacji, ponieważ drewno wymaga specjalnych warunków przechowywania i dbania o nie. Jeżeli jednak lubimy to robić i mamy przestrzeń, gdzie meble te będa mogłybyć zimowane, to drewniany stół i krzesła na taras będą zakupowym strzałem w dziesiątkę.

Kolorystyka mebli powinna być dopasowana do naszej aranżacji. W towarzystwie tarasowej zieleni i ogrodu idealnie sprawdzają się meble o kolorystyce naturalnego drewna, meble barwy czarnej lub w bieli, która jest kolorem uniwersalnym. Blat stołu powinien być odporny na zanieczyszczenia i zniszczenia, na które będzie narażony każdego dnia podczas użytkowania. Oczywiście tarasy tętnią życiem przede wszystkim latem, a nic tak dobrze nie smakuje jak smaczna kawa pita w promieniach porannego słońca na nasłonecznionym tarasie. Skalę tych doznań znacznie zwiększą starannie dobrane i wygodne meble tarasowe.

You may also like...